Co zrobić żeby szyby w samochodzie szybciej odparowały?

Jak każdy rodzic wie, wydostanie dzieci z samochodu może być sporym wyzwaniem. Jedną z najczęstszych wymówek z ich strony jest to, że „szyby są ciągle całe zaparowane”. Znalazłam kilka rzeczy, które pomagają, ale zawsze jestem na etapie poszukiwania kolejnych. Poniżej przedstawiam kilka moich sugestii:

Jedną rzeczą, którą robię, gdy wracamy do domu, jest uruchomienie klimatyzacji, podczas gdy pomagam im w sprzątaniu i zdejmowaniu butów i takich tam. Zimne powietrze pomaga przyspieszyć proces odparowywania okien.

Inną rzeczą, którą znalazłem, że działa dobrze, jest użycie wilgotnej ściereczki do wytarcia okien najpierw, a następnie użycie suchej, aby zakończyć to po tym.

To jest jak rozszerzenie powyższego, ale jeśli masz trochę czasu, aby czekać (może jesteś w kolejce w drive-through), uruchomić wycieraczki na trochę tak, że będą one oczyścić niektóre z pozostałości na oknach.

To ostatnie może wydawać się oczywiste, ale pomyślałem, że warto o tym wspomnieć: Staraj się nie używać odmrażacza w krótkich seriach! Wiele samochodów ma ustawienia, które pozwalają włączyć tylko odmrażacz bez niczego innego (okna, ogrzewanie/AC). Zamiast włączać i wyłączać go wielokrotnie. Więcej na beautyride.pl