Dlaczego warto wieszać na ścianach fotografie rodzinne?

Dlaczego warto wieszać rodzinne fotografie na ścianach? Zdjęcia rodzinne są dla nas tak ważne, że nie możemy znieść ich pozbycia się. Dlatego zdecydowaliśmy się na ich wyeksponowanie w widocznym miejscu w naszym domu. Ale dlaczego w ogóle to robimy? Jaki jest sens wieszania fotografii, jeśli nikt nie będzie na nie patrzył ani się nimi cieszył?

 

Wieszanie rodzinnych zdjęć na ścianie to sposób na wykorzystanie pamięci wzrokowej. Wszyscy wiemy, że zapach przywołuje wspomnienia, ale wzrok jest naszym najsilniejszym zmysłem. Możemy zobaczyć zdjęcie i przypomnieć sobie wszystkie rodzaje szczegółów – co robiliśmy, gdy zdjęcie zostało zrobione, kto był wokół nas, co działo się w naszym życiu w tym czasie.

 

Im większa jest Twoja sztuka ścienna i im więcej jej masz, tym łatwiej będzie Ci przywołać ten szczególny moment w czasie po prostu patrząc na nią. Oczywiście, oznacza to, że będziesz musiał spędzić trochę czasu zbierając swoje rodzinne zdjęcia i decydując, gdzie najlepiej je powiesić, abyś mógł uzyskać jak najwięcej ze swojej kolekcji sztuki ściennej. Może wydawać się, że to dużo pracy, ale pomyśl, ile czasu zaoszczędzisz, nie musząc przekopywać się przez pudełka lub albumy za każdym razem, gdy chcesz przypomnieć sobie coś z przeszłości.