Farbowanie włosów henną – wszystko co musisz wiedzieć

Henna to starożytny barwnik roślinny stosowany w wielu kulturach jako środek do farbowania włosów. Jest szczególnie popularna w Indiach i Afryce, gdzie używa się jej do barwienia ciała i ubrań, ale zyskuje również popularność w niektórych częściach Zachodu.

Istnieją trzy główne rodzaje henny: czarna, czerwona i brązowa. Czarna henna jest najbardziej powszechna i najłatwiejsza do znalezienia, ale jest też najbezpieczniejsza dla Twoich włosów. 

Czerwona henna zabarwi twoje włosy na solidny, żywy kolor, który utrzymuje się przez około dwa lub trzy tygodnie – to świetny sposób na szybką metamorfozę lub urozmaicenie naturalnego koloru – ale nie jest bezpieczna dla włosów, ponieważ związki chemiczne zawarte w czerwonej hennie są bardziej szorstkie od twoich kosmyków. Ważne jest, aby pamiętać, że czerwona henna może powodować reakcje alergiczne lub oparzenia chemiczne skóry głowy – ponieważ jest ona często stosowana na przyjęciach lub festiwalach, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo może być szkodliwa, dopóki nie staną się świadomi jej działania. 

Brązowa henna jest najmniej popularnym rodzajem i zazwyczaj nie jest sprzedawana w sklepach, ale może się sprawdzić, gdy doda się ją do czarnej henny, aby stworzyć całą gamę odcieni. Ogólnie rzecz biorąc, należy szukać 100% czystej henny kolorowego proszku, który został potrójnie przesiany. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .