Jaki perlator do baterii wybrać?

Jednym z najprostszych sposobów, aby wpłynąć na ciśnienie wody w kuchni jest zainstalowanie perlatora na baterii. Są one dostępne zarówno w plastikowych, jak i metalowych odmianach, z szeroką gamą wzorów pasujących do prawie każdej sytuacji. Należy upewnić się, że baterie są wyposażone w wysokiej jakości perlator, który pomoże oczyścić wodę.

 

Dwa główne typy perlatorów

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że istnieją dwa główne typy:

 

Classic

Jest to najczęstszy typ i ma otwór w środku z przykręcaną pokrywką. Pochodzi w różnych rozmiarach dla różnych typów kranów i ma jeden otwór do przepływu wody.

 

Rain

Ten typ ma wiele otworów na całym obwodzie (zarówno wewnątrz i na zewnątrz) i nie ma centralnego otworu. Otwory umożliwiają przepływ większej ilości wody jednocześnie przez kran, co oznacza, że zużywa on mniej wody.

 

Na co zwrócić uwagę

Ponieważ istnieją różne rodzaje perlatorów, ważne jest, abyś wiedział dokładnie, jakiego rodzaju sitka perlatora potrzebujesz – przyjrzyjmy się popularnym typom.

 

Wybór między nimi może być nieco mylący, więc oto kilka rzeczy do rozważenia:

 

  1. Główną różnicą pomiędzy metalowymi i plastikowymi aeratorami jest to, jak długo będą one trwać. Plastikowe prawdopodobnie złamie lub zużyje się szybciej niż metalowe, ale dla większości ludzi potrzeb, plastikowe działają tak samo dobrze bez kosztowania tyle w dłuższej perspektywie.

 

  1. Napowietrzacze mają rozmiary oparte na ich liczbie wątków: im więcej wątków na cal, tym mniejszy rozmiar otworu; im mniej wątków na cal, tym szerszy rozmiar otworu. Im wyższa jakość aeratora, tym lepiej traktuje on ciśnienie wody w czasie – i tym bardziej prawdopodobne jest, że nigdy nie będziesz musiał go wymieniać. Minusem jest to, że większe otwory skutkują mniejszym ciśnieniem i większym prawdopodobieństwem zatkania, jeśli w źródle wody znajduje się osad lub jeśli masz twardą wodę, która gromadzi się w nim z czasem.

 

  1. Pomyśl o tym, ile masz luzu wokół kranu i jaki rodzaj musisz wybrać.