Jakie potrawy najlepiej sprawdzają się na przyjęciach z cateringiem?

Zmieniające się style życia, ciągły pośpiech i brak czasu na przygotowanie posiłków sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firmy cateringowej. Catering to nie tylko wygoda, ale i szereg innych korzyści. To doskonałe rozwiązanie na przyjęcia okolicznościowe, konferencje, szkolenia czy inne wydarzenia, na których jest wymagane profesjonalne serwowanie posiłków.

Jednak, wybór odpowiednich potraw na tego typu przyjęcia może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza, że musimy brać pod uwagę różne gusta kulinarne, diety czy alergie gości. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć na jakie potrawy najlepiej postawić na przyjęciu z cateringiem. Margaret

Spis potraw na przyjęciu z cateringu – co warto wybrać?

Menu na przyjęciach z cateringu jest niezmiennie bogate i różnorodne. Jednak, zawsze możemy zidentyfikować kilka potraw, które sprawdzają się szczególnie dobrze. Pierwszą z nich są wszelkiego rodzaju sałatki. Sałatki są nie tylko smaczne, ale i lekkie, dzięki czemu stanowią idealne danie na przyjęciach, na których serwowane są również inne potrawy. Możemy zdecydować się na sałatkę grecką, cezar czy z kurczakiem – wszystko zależy od naszych preferencji.

Drugą potrawą, którą warto rozważyć są kanapki. Kanapki są uniwersalne i można je dopasować do praktycznie każdego gustu kulinarnego. Mogą być z różnymi dodatkami – od tradycyjnych wędlin i serów, aż po bardziej wyrafinowane składniki jak łosoś czy awokado. W każdym wypadku warto pamiętać o różnorodności, tak aby każdy z gości znalazł coś dla siebie.

Dania główne na przyjęciach z cateringu

Na przyjęciach z cateringu nie zabraknie również dań głównych. Bardzo często są to mięsne dania, takie jak kurczak w sosie pieczarkowym, stek z rostbefu czy pieczeń wieprzowa. Warto jednak pamiętać, że wiele osób wybiera obecnie diety wegetariańskie i wegańskie, dlatego dobrym pomysłem może być zaoferowanie również potraw bezmięsnych.

Jeżeli chodzi o dania wegetariańskie i wegańskie, wybór jest naprawdę duży. Doskonałym pomysłem na danie główne jest np. risotto z grzybami, makaron z sosem pomidorowym lub pierogi z różnymi farszami. Wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań gości.

Desery na przyjęciach z cateringu

Na koniec warto też pomyśleć o deserach. Desery to doskonałe zakończenie każdego przyjęcia i z pewnością zachwycą każdego gościa. Tutaj możemy wybierać między tradycyjnymi ciastami, takimi jak sernik czy szarlotka, a bardziej wyrafinowanymi deserami, takimi jak tiramisu czy panna cotta.

Warto jednak pamiętać, że wiele osób dba o linię, dlatego dobrym pomysłem może być zaoferowanie również deserów bez dodatku cukru. Mogą to być na przykład ciasta na bazie owoców, takie jak jabłkowy crumble, czy desery na bazie jogurtu naturalnego.