Leczenie laserowe – co warto wiedzieć?

Zabiegi laserowe to dość nowy i popularny sposób na pozbycie się różnych niedoskonałości skóry. Ale jaka prawda kryje się za nim? Wiele osób uważa, że zabieg laserowy to szybka, skuteczna i niedroga procedura usuwania nieestetycznych plam i znamion na twarzy. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o tej formie leczenia.

Leczenie laserowe działa poprzez emitowanie wiązek laserowych na skórę w celu zniszczenia komórek, które produkują pigmentację. Proces ten może być ręczny lub zautomatyzowany – kiedy lekarz wykonuje tę procedurę ręcznie, używa specjalnych urządzeń, które pomagają skupić wiązkę lasera na konkretnym obszarze, który ma być leczony i zminimalizować ilość uszkodzeń tkanki. Gdy procedura ta jest zautomatyzowana, maszyna laserowa zrobi wszystko sama, co może spowodować więcej szkody niż pożytku, jeśli nie jest stosowana prawidłowo. Ponadto, istnieją różne rodzaje laserów używanych w tych procedurach – każdy typ ma swoje własne cechy i ma być używany do leczenia różnych rodzajów skaz.

Aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu laserowego, lekarz zbada Twoją twarz i ciało, a następnie zdecyduje, czy masz odpowiedni do leczenia odcień skóry i kolor włosów (blond włosy wydają się działać lepiej). Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .