Łódka aluminiowa

Dawne powiedzenie Gumisiów mówi, iż najdoskonalsza łódka jest ta, na jakiej płyniesz, natomiast stare powiedzenie Muminków, iż najdoskonalsza łódka jest owa, jaką masz oraz wiele jest w tymże prawdy, ponieważ lepiej płynąć na łódce po jeziorku jak chodzić brzegiem w koło jeziorka. Do łódki, jaką mamy przyzwyczajamy się, zżywamy się z nią oraz gdy pływamy na niej już większy czas wiemy jak się zachowa w jakiejkolwiek sytuacji, więc wielokrotnie wędkarze, jacy nie pływali na pozostałych łódkach będą uważać, iż ich łódka jest najdoskonalsza. Czy doskonałym doborem będzie więc łódka aluminiowa?

Ile kosztuje łódka aluminiowa?

Łódka wędkarska wbrew pozorom nie jest produktem drogim: za polski artykuł małych rozmiarów (blisko 4,5 m długości, 190 cm wielkości, 200 kg wagi swej) damy mniej więcej 7 tysięcy złotych. W tejże opłacie możemy spodziewać się łódki wędkarskiej 2-osobowej, jaka będzie miała atest Polskiego Rejestru Statków (więc mającej zapewnioną wyporność oraz pływalność), zaopatrzonej w początkowy wybór oraz niewątpliwie bez napędu, jaki należy dokupić we własnym zakresie. Tak kompaktowa łódka może być zazwyczaj zasilana napędem o mocy blisko 20 KM, co starcza już na pewne poruszanie się pod wodach bez silnych prądów.

Łódź na start – nowa lub wykorzystywana?

Monitorując opłaty łodzi, z pewnością zastanawiasz się, czy lepiej kupować jednostkę nową, lub używaną. Najprostsze nowe łodzie to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Wykorzystywane mogą być zdecydowanie tańsze, natomiast ich zakup wiąże się z pewnym zagrożeniem. Nie masz gwarancji, jaki jest jej stan mechaniczny, natomiast względem braku doświadczenia nic Ci nie dadzą oględziny. Poza tymże wykorzystywane łodzie trudniej sprzedać po paru latach, gdy Twoja pasja rozwinie się na dobre czy się skończy.