Na jaki kolor pomalować płot ogrodowy?

Niezależnie od tego, czy opuszczasz swój obecny dom, czy przenosisz się do nowego, malowanie ogrodzenia swojej nieruchomości jest czymś, co będzie stałą decyzją. Nie jest trudno dowiedzieć się, jaki kolor chcesz, aby był, ale może być trudno znaleźć odpowiedni odcień. Na szczęście istnieje kilka pomocnych wskazówek, jak wybrać najlepszy kolor dla swojego ogrodzenia!

 

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy naprawdę trzeba malować w ogóle. Jeśli ogrodzenie jest w dobrej kondycji i nie ma wielu plam lub skaz, warstwa półpołysku czystej farby może wystarczyć jako skuteczny sposób zachowania jego piękno przez wiele lat. Jeśli ma jakieś plamy, pomyśl o przemalowaniu go w neutralnym kolorze, tak aby kilka uderzeń i zadrapań nie wyróżniało się tak bardzo.

 

Istnieją trzy główne rodzaje ogrodzeń, które możesz mieć: drewno, winyl lub ogniwo łańcucha. Każdy materiał ma swoje specyficzne cechy i będzie wymagać różnych metod malowania. Drewniane ogrodzenia mają tendencję do blaknięcia w czasie i stają się ponure; jeśli jest to rodzaj ogrodzenia masz, będziesz chciał wybrać bardzo jasny odcień, który będzie trzymać jego jasność tak długo, jak to możliwe.