Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, który zakupujemy w celu walki ze smogiem, wirusami, bakteriami, a także alergenami. Skutecznie oczyszcza powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak jednak spośród wielu modeli wybrać dobry oczyszczacz powietrza, który doskonale spełni swoją funkcję? Odpowiedź znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz jest urządzeniem elektrycznym, który posiada układ filtracyjny powietrza. Jego działanie polega na przepuszczeniu wszelkich zanieczyszczeń przez zestaw filtrów. Jednym z parametrów, który należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności dokonując wyboru tego sprzętu, jest metraż naszego domu lub pokoju. Informacje o tym, na jakiej powierzchni może działać konkretny model, znajdują się zazwyczaj na karcie produktu.

Innym, równie ważnym parametrem, jest wydajność danego modelu. W przypadku niektórych z nich, możemy znaleźć niezbędne dane dotyczące tego, ile metrów sześciennych powietrza może być przefiltrowanych w ciągu godziny. To, co wyróżnia dobry oczyszczacz powietrza, to z pewnością jego cicha praca. Ma to duże znaczenie szczególnie wtedy, kiedy urządzenie ma znajdować się sypialni. Głośny dźwięk może przeszkadzać nam w wyciszeniu się przed snem oraz zaśnięciu. Warto zatem wybierać takie modele, które wyposażone są w nocny tryb pracy – ich praca w godzinach nocnych jest dużo cichsza. Niektóre modele informują nas o tym, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu, w którym pracują. Dla niektórych z nas jest to niezwykle ważny parametr, który będzie odróżniał dobry oczyszczacz powietrza od tego o nieco gorszej jakości.