Flizy do słomy w Twoim gospodarstwie rolnym

Słoma wymaga specjalnych form zabezpieczeń, które osłonią ją przed dostępem szkodników, zmiennej pogody i temperatury. W tym celu korzysta się ze specjalnych fliz ochronnych nazywanych także agrowłókniną. Flizy takie są wytrzymałe i żywotne, a zarazem nie ograniczają dostępu powietrza do przechowywanych pod nimi plonów.

Flizy – skuteczna ochrona bel słomy

Flizy uważane są za najlepsze spośród dostępnych form zabezpieczeń siana i słomy. Nadają się do użytkowania przez wiele lat, w każdym sezonie. Są popularną alternatywą wobec zwykłych plandek czy mniej wytrzymałych rodzajów folii. 

Szczególną zaletą flizów ochronnych jest wysoka wytrzymałość na oddziaływanie promieni UV oraz porywy wiatru. Pod tym względem, wypadają lepiej niż konwencjonalne rolnicze folie kiszonkarskie. Polecamy sięgać po flizy produkowane przez polskiego producenta oprzyrządowania rolniczego: https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/otulina-do-slomy-2/toptex,p76931234.

Optymalne warunki w czasie przechowywania 

Zaletą użytkową, którą powinni docenić wszyscy rolnicy, jest konstrukcja flizy ułatwiająca utrzymanie plonów w dobrym stanie. Flizy nie hamują procesu odparowywania wilgoci, co zabezpiecza siano i słomę przed rozwojem pleśni oraz procesami gnilnymi. Flizy zapewniają też prawidłową wentylację przechowywanych plonów, co pozwala zachować je w dobrej jakości przez długi czas. Z tych powodów coraz więcej rolników decyduje się wymienić stosowane do tej pory folie na flizy wykonane z dobrej jakości agrowłókniny.