Jak bezpiecznie korzystać z mediów?

Nie możemy ignorować mediów. Ale jak korzystać z nich w bezpieczny sposób? Poniżej kilka wskazówek, które mogą pomóc:

 

– Ustal limity korzystania z mediów. Jeśli się uzależniłeś, ogranicz korzystanie z nich do określonych pór dnia i staraj się trzymać tego harmonogramu jak najczęściej. Dzięki temu łatwiej będzie Ci oderwać się od mediów, gdy będziesz musiał skupić się na innych rzeczach.

 

– Pamiętaj, że nie musisz angażować się we wszystko, co widzisz. Jeśli jest to coś, co nie jest ważne lub interesujące, nie marnuj czasu myśląc o tym lub angażując się w to. Nie ma sensu marnować swojej energii na takie rzeczy!

 

– Nie pozwól sobie na zbytnie uzależnienie od mediów. Staraj się nie angażować nadmiernie w media społecznościowe, nie spędzaj zbyt wiele czasu na oglądaniu telewizji czy graniu w gry wideo. Pamiętaj, aby nie pozwolić im zawładnąć zbyt dużą częścią Twojego wolnego czasu!

 

– Jeśli trudno Ci się oderwać od mediów, rozważ ustalenie limitów dotyczących tego, o jakiej porze dnia możesz z nich korzystać, ile czasu możesz na nie poświęcić i do jakich rodzajów mediów możesz mieć dostęp w różnych częściach dnia (np. pozwalając sobie na maksymalnie 30 minut) Więcej na: clevermedia.pl.