Jak dbać o włosy latem?

Kiedy dni są gorące, a noce ciepłe, co dziewczyna ma zrobić ze swoimi włosami? Ludzie zastanawiali się nad tym od lat i nie sądzili, że poznamy ostateczną odpowiedź. Latem słońce szkodzi na nasze włosy, dlatego należy o tej porze roku nieco naszą pielęgnację zmienić. Oto, co należy zrobić:

1) Myj włosy rzadziej. To może brzmieć sprzecznie z intuicją, ale jeśli myjesz włosy codziennie w lecie, to tylko wysuszysz je i sprawisz, że będą się puszyć. Mycie włosów raz na dwa lub trzy dni jest zazwyczaj wystarczające, aby utrzymać je w czystości i zdrowiu. 

2) Używaj odżywki na końcówkach włosów. Ponieważ większość włosów jest narażona na działanie czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, kurz), wszystkie te rzeczy będą miały tendencję do gromadzenia się na końcach pasm. Stosowanie odżywki na końcach włosów sprawi, że pozostaną one zdrowe i miękkie, gdy będą musiały stawić czoła najtrudniejszemu wyzwaniu każdego dnia.

3) Chroń włosy przed szkodliwym działaniem słońca, nosząc kapelusz z szerokim rondem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Słońce w naturalny sposób spowoduje, że będą one wysuszone. Warto również wiązać włosy w kucyk bądź koka, by dodatkowo ich nie narażać.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .