Jak urządzić dom w rustykalnym stylu?

Styl rustykalny to trend, który od wielu lat jest wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Ma on naturalny, wiejski charakter. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą zapomnieć o sztywności formalnego stylu. Jeśli masz dość monotonii i chcesz coś zmienić, zacznij od swojego domu. Wnętrze Twojego domu może być urządzone w stylu rustykalnym, choć może to zająć trochę czasu. Styl rustykalny jest idealny dla tych, którzy chcą wprowadzić naturę do swojego domu i nadać mu ciepłe, zachęcające uczucie. Istnieje wiele różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć rustykalny wygląd w swoim domu, od akcentów i akcesoriów, do rzeczywistych mebli w przestrzeni życiowej. Aby udekorować dom w stylu rustykalnym, należy zacząć od fundamentów. Rzeczy takie jak drewniane podłogi, drewniane stoły i krzesła, a nawet kamienne i ceglane ściany pomogą stworzyć rustykalną atmosferę. Innym sposobem na stworzenie tego typu wyglądu są kolory, które wybierzesz na ścianach. Ziemiste kolory jak brązy, zielenie i żółcie pomogą to osiągnąć.

 

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybranie mebli do każdego pokoju. Będziesz musiał wybrać kawałki, które są nie tylko wygodne, ale także wykonane z naturalnych materiałów, które będą pasować do twojego rustykalnego stylu. Pamiętaj, że nie potrzebujesz wielu dekoracji, spróbuj użyć małych rzeczy, takich jak wazony lub dekoracje ścienne, aby dodać dodatkowy akcent. Możesz również umieścić kilka książek na półkach lub powiesić zdjęcia na ścianie. Najważniejszą rzeczą jest to, aby nie przesadzić z dekorowaniem swojego pokoju. Cały sens stylu rustykalnego leży w prostocie i wygodzie.

 

Najważniejszą rzeczą jest czerpanie inspiracji z piękna natury i integrowanie go w swoim domu. Styl rustykalny to bardzo ciepły, przyjazny wygląd, który sprawi, że Twoi goście poczują się jak w domu.

 

Używanie drewna jako głównego elementu w schemacie dekoracji domu jest świetnym sposobem na uzyskanie tego rustykalnego wyglądu bez konieczności stosowania faux wood. Wiele osób lubi używać drewnianych ścian lub akcesoriów, takich jak korby, belki, a nawet odzyskane drewno stodoły dla swoich schematów dekoracyjnych. Jeśli jesteś w potrzebie sposobów dekoracji z tego rodzaju materiału do domu, będziesz chciał wiedzieć, jakie rodzaje wykończenia iść dobrze z nim.

 

Tarcica jest w wielu różnych gatunków. Dwa najbardziej powszechne są sosna i cedr. Sosna ma tendencję do bycia tańszą opcją, ale zazwyczaj ma sęki, które muszą być wypełnione i pomalowane, jeśli są widoczne (chociaż naturalne sęki mogą również dodać charakteru). Cedr ma mniej sęków i większe zróżnicowanie słojów. Jest też droższy od sosny i może wymagać wysyłki z poza stanu lub nawet z kraju.