Jak zrobić domowe odżywki do włosów?

Możesz używać domowe odżywki jako alternatywy dla swojej zwykłej odżywki drogeryjnej – zarówno, jeśli masz suche włosy, lub po prostu chcesz zmiany. Warto wypróbować naturalne i oszczędne przepisy.

Podstawowa odżywka z żółtka jajka

Jest to jeden z najbardziej podstawowych domowych odżywek do włosów i działa najlepiej dla osób z długimi włosami, ponieważ sprawia, że włosy są jedwabiste i gładkie. Ma również lekki przyjemny zapach, który jest szczególnie ważny dla tych, którzy nie lubią typowych sklepowych odżywek o kwiecistych lub owocowych zapachach. Ten przepis jest również łatwy do wykonania i dość tani. Wszystko czego potrzebujesz to podstawowy składnik kuchenny: żółtko jajka. Aby go wykonać, wymieszaj żółtko jajka z łyżeczką miodu i dodaj odpowiednią ilość oliwy z oliwek, aby uzyskać gładką pastę. Nałóż ją na włosy po umyciu ich szamponem, pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz. Twoje włosy będą czuć się jedwabiście miękkie!

Odżywka z awokado

Jeśli masz suche włosy, awokado jest idealnym składnikiem do tworzenia domowych odżywek do włosów, ponieważ jest niezwykle nawilżające i pomaga naprawić rozdwojone końcówki! 

 

Więcej artykułów na tematy beauty (i nie tylko), znajdziesz na stronie https://upwoman.pl/ .