Książki kucharskie – lepiej je trzymać w kuchni czy salonie?

Możesz myśleć, że książki kucharskie powinny znajdować się w kuchni, ale czy to naprawdę najlepsze miejsce dla nich? Czy podczas gotowania potrzebujesz szybkiego dostępu do swoich książek kucharskich? Czy lubisz chodzić między kuchnią a salonem, by wziąć przepis z półki? Jeśli czytasz je siedząc, czy muszą być w zasięgu ręki?

 

Z naszego doświadczenia (i sądząc po rozmieszczeniu książek kucharskich innych osób) wynika, że większość ludzi trzyma swoje książki kucharskie w kuchni, ponieważ tam są używane. Jeśli książka kucharska jest w zasięgu ręki podczas gotowania, sensowniej jest ją tam zostawić. Jednak pozostawione na blacie kuchennym, książki te stanowią kłopotliwy dodatek do wystroju domu. Jeśli nie są wypełnione rozsypanymi przepisami lub poplamionymi stronami, zagracają przestrzeń roboczą i przeszkadzają.

 

Mając to wszystko na uwadze, sugerujemy trzymanie książek kucharskich w innej części domu (dla nas w salonie), gdzie są łatwo dostępne jako źródło informacji, a nie jako kłopot. W ten sposób możesz cieszyć się nimi jako częścią wystroju domu, nie martwiąc się o ich zniszczenie lub pozostawienie w nieładzie.