Przechowywanie broni w domu

W Polsce nie każdy może uzyskać pozwolenie na posiadanie broni. Wiąże się to z wypełnieniem szeregu formalności. Podobnie jest z przechowywaniem broni i amunicji w domu. Warunki jej posiadania reguluje odpowiednie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych. Co można w nim wyczytać? Jakie wymagania musi spełnić osoba chcąca przechowywać amunicję i broń krótką lub długą?

Jakie sejf są dopuszczone?

Miłośnicy polowań, fani dobrej zabawy na strzelnicy oraz kolekcjonerzy, którzy chcą przechowywać pistolety lub strzelby wraz z nabojami w swoim mieszkaniu, muszą zaopatrzyć się w sejf na broń. Odpowiednie sejfy to te, które spełniają wymagania klasy co najmniej S1. Dodatkowo muszą wypełniać warunki ochrony antywłamaniowej według normy PN-EN 14450.

Gama dostępnych sejfów w kategorii S1 jest bardzo szeroka. Sejfy różnią się wielkością, budową i formą zamykania. Można w nich deponować  broń długą, broń krótką oraz odpowiednią amunicję. Jednak posiadają znacznie szersze zastosowanie. Dobrze spełnią swoją rolę jako skrytka i ochrona papierów wartościowych, pieniędzy, biżuterii oraz przedmiotów wrażliwych jak zapasowe kluczyki do mieszkania i auta, dokumenty, akty własności.

Sejfy tradycyjne dostępne są z zamkiem kluczowym, zaś nowoczesne z zamkiem elektronicznym, który gwarantuje komfort i łatwość użytkowania. Dostępne są małe sejfy, które z uwagi na wymiary gwarantują dyskrecję i łatwy montaż, jak również duże szafy. Szafy oferowane są też w wersji ekskluzywnej. Posiadają pancerne witryny, szklane półki, oświetlenie LED i obicie z tkaniny. Na zamówienie dobiera się preferowany kolor. Taka szafa dedykowana jest koneserom broni, którzy chcą nie tylko bezpiecznie ją przechować, ale też umożliwić jej oglądanie.