Rośliny odstraszające owady

Jeśli szukasz sposobu na utrzymanie owadów z dala od swojego domu i ogrodu, prawdopodobnie słyszałeś już wiele o cytronelli, eukaliptusie i lawendzie. Ale istnieje wiele innych roślin, które mają łagodne zdolności odstraszania owadów, a wiele z nich ma również inne zastosowania.

 

Niektóre z najbardziej popularnych są również najłatwiejsze w uprawie. Jeśli jeszcze nie masz ich w swoim ogrodzie, rozważ posadzenie kilku z nich:

 

Kocimiętka

Aromatyczne zioło o fioletowych kwiatach, kocimiętka pochodzi z rodziny miętowej i będzie odstraszać muchy, komary, a nawet mole. Jest również dobrym źródłem nektaru dla pszczół, więc posadź ją w pobliżu swojego ogrodu, jeśli chcesz, aby pszczoły były szczęśliwe.

 

Goździk

Ta bylina kwitnie biało lub różowo w gronach i pachnie owocowo, gdy jest zgnieciona. Słodki zapach trzyma muchy z dala, ale także przyciąga motyle, co czyni goździk kolejnym użytecznym dodatkiem do Twojego ogrodu.

 

Lawenda

Ten pachnący kwiat jest często używany w saszetkach lub potpourri, ponieważ odstrasza mole i komary, a jednocześnie nadaje przyjemny zapach pomieszczeniu, w którym jest przechowywany.