Sukienka na wesele – na co postawić, a czego unikać?

Stylizacje weselne są tak samo uwielbiane, jak znienawidzone. Bowiem choć sukienki na wesele dają niesamowitą okazję do zadania szyku, to równie dobrze mogą sprawić, że będzie się obiektem plotek przez długie lata. Dlatego powstał ten przewodnik, który pomoże każdej mniej i bardziej doświadczonej stylistyce znaleźć konsensus między modą, wygodą, a etykietą.

Dobór sukienki na wesele – co robić?

Kiedy zaczynasz się zastanawiać, co się ubrać na wesele przyjaciela lub członka rodziny, najpierw spójrz na datę ślubu, a następnie na strój wskazany w zaproszeniu – jeśli nie ma konkretnej wskazówki, to godzina uroczystości bądź też miejsce organizacji przyjęcia weselnego powinno Ci pomóc w określeniu stopnia formalności sukienki na wesele, za którą powinnaś się od tego momentu rozglądać.

Data ślubu pomaga też określić, jakich kolorów sukienki na wesele szukać podczas przeglądania sklepów internetowych z modą damską, takich jak Butik LaLaLa. Na przykład:

  • Jeśli ślub jest w lipcu – od razu warto odpuścić sobie opcje czarne, ciemnoczerwone i śliwkowe, zamiast tego patrząc na zielony, pomarańczowy, czy turkusowy.
  • Jeśli ślub jest w połowie listopada, lepiej unikać jasnoróżowego, żółtego i innych pastelowych kolorów, ale warto spojrzeć na fiolety, brązy i szarości.

Im bardziej zdobione sukienki – tym bardziej nadaje się na formalne wieczorowe wesela w miesiącach zimowych. Im bardziej subtelne zdobienia, tym te sukienki na wesele będą lepszym wyborem w miesiącach wiosenno-letnich.

Jeśli chodzi o to, co robić szykując kreację na wesele – pamiętaj też, by koniecznie wybrać do swojej sukienki na wesele parę wygodnych szpilek, a dodatkowo przy okazji nie zapomnij zabrać ze sobą ładnych sandałów do założenia na przyjęciu, mogą się przydać! Natomiast, jeśli ślub jest bardziej swobodny, nawet stylowe klapki byłyby w porządku. Jeśli jednak jest to bardziej formalny ślub, tutaj zdecydowanie rekomenduje się ładniejszą, bardziej elegancką parę płaskich sandałów lub neutralne buty na płaskim obcasie, jeśli stopy w szpilkach odmówią posłuszeństwa.

Nie zapomnij też o precyzyjnym wykończeniu swojej weselnej stylizacji. Też żałujesz, że Twoja kolekcja biżuterii zbiera kurz w ciągu powszednich dni roboczych? Wesele to świetna okazja, aby wyciągnąć swoje ulubione kolczyki, naszyjniki, bransolety i trochę się pochwalić! Wszyscy wiemy, że jest kilka mniej godnych uwagi sposobów na wyróżnienie się na weselu (np. za dużo golizny, czy zakładanie sukienki na wesele, która jest za krótka lub za ciasna), ale wyrazista biżuteria jest najbardziej odpowiednim sposobem na podkreślenie swojego stylu i urody, bez odrywania oczu od panny młodej!

Wybór sukienki weselnej – czego unikać?

Zaproszenie zazwyczaj wskazuje, jaki strój jest odpowiedni dla rodzaju ślubu, jaki planują panna młoda i pan młody, więc pamiętaj, aby dokładnie je przeczytać. Okaż swój szacunek dla tej okazji, postępując zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ubioru.

Kolejna rzecz powinna być oczywista, jeśli chodzi o dobór sukienki na wesele i to, czego w związku z tym nie robić, ale warto ją przypomnieć: nigdy przenigdy nie wybieraj tej w białym kolorze. Biały jest zarezerwowany tylko dla panny młodej (!). Od tej reguły po prostu nie ma wyjątku, choćby nie wiem, jak piękna i modna była wypatrzona przez Ciebie sukienka. Jeśli jest w białym kolorze po prostu nie możesz jej założyć. W ogóle to powinnaś mieć cały czas w głowie myśl, że to nie Ty masz być gwiazdą tego dnia, choć to oczywiście wcale nie oznacza rezygnacji ze stylu i pięknego wyglądu.