Czy opalanie jest zdrowe?

Krótka odpowiedź: nie, opalanie nie jest zdrowe. Chociaż korzyści płynące z opalania są przedmiotem gorącej dyskusji i przez wiele lat było to w modzie, większość dermatologów i specjalistów medycznych zgadza się, że opalanie, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach, nigdy nie jest bezpieczne. Bez względu na to, czy korzystasz z solarium, czy z kabiny do opalania, opalanie zostało powiązane z rakiem skóry i jej przyspieszonym starzeniem się.

Ale bez paniki – nadal możesz wyglądać świetnie bez ryzyka związanego z opalaniem! Wystarczy wykonać poniższe proste kroki:

1) Kup podkład z SPF w nim!

2) Jeśli chcesz wyjść na zewnątrz, załóż filtr przeciwsłoneczny! Pamiętaj, że ważne jest, by stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania (to znaczy taki, który chroni przed promieniami UVA i UVB) każdego dnia, nawet jeśli nie sądzisz, że będziesz przebywać na słońcu zbyt długo.

3) Jeśli planujesz przebywać na słońcu przez dłuższy czas, rozważ zainwestowanie w parę okularów przeciwsłonecznych. Nie tylko twoje oczy będą ci wdzięczne za ochronę przed promieniami UV, ale okulary przeciwsłoneczne dają również wrażenie, że masz więcej pewności siebie – a kto tego nie chce? 

Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://wyjatkowystyl.pl/ .