Najpopularniejszy kolor lakieru wśród fanów motoryzacji

Jednym z najbardziej popularnych kolorów lakieru wśród fanów motoryzacji jest biały. Kolor ten stał się niezwykle popularny w latach 50-tych, kiedy był to jedyny odcień, który mógł pokazać nowe chromowane zderzaki. Biały był również doskonałym wyborem dla kilku dekad później, ponieważ pomógł ukryć drobne zadrapania i wgniecenia.

 

Jednak nie wszyscy entuzjaści samochodów zgadzają się na biały jako kolor lakieru samochodowego. W rzeczywistości, niektórzy mówią, że białe samochody są tandetne i przereklamowane. Ci krytycy twierdzą, że biały może wyglądać tanie i datowane i jest to zły wybór dla każdego, kto dba o styl. Zwracają uwagę, że biały jest okropnym kolorem dla samochodów terenowych, które potrzebują dużo błota i brudu, aby ukryć swoje zadrapania. Dodatkowo, biały nie jest zbyt praktyczny dla tych, którzy mieszkają w zimniejszym klimacie – sól zimowa spowoduje przedwczesne rdzewienie tego koloru.

 

Jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, nie ma tu złej odpowiedzi – możesz kochać swój biały samochód lub go nienawidzić tak samo jak każdy inny!