W jakie akcesoria dla noworodka warto zainwestować?

Kilka pierwszych miesięcy z noworodkiem może być przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem. Jest tak wiele rzeczy, o których musisz pamiętać i które musisz kupić dla swojego dziecka, a to może być bardzo kosztowne. Szukasz więcej porad? Sprawdź momstyle.pl

Ubranka

Noworodki rosną bardzo szybko, więc jeśli kupujesz używane ubranka, pamiętaj, aby sprawdzić metkę z rozmiarem i upewnić się, że będą pasować po kilkukrotnym praniu. Najlepiej jest kupić nowe ubranka, które pasują do aktualnego rozmiaru dziecka, aby nie martwić się, że za szybko staną się za duże i nie trzeba będzie od razu kupować nowych rzeczy. Jeśli wybierasz używane ubranka lub te, które dostałeś od przyjaciół lub członków rodziny, upewnij się, że nie mają one guzików lub zamków błyskawicznych, które mogłyby zaczepić się o cokolwiek w łóżeczku (np. o pościel). 

Fotelik samochodowy 

Fotelik samochodowy jest najważniejszym akcesorium dla Twojego noworodka. Bez niego nie będziesz mógł zabrać dziecka na przejażdżkę samochodem, co oznacza, że w kwestii transportu będziesz musiał polegać na innych. Dzieci powinny być zawsze ciasno przypięte pasami do fotelików samochodowych, aby nie przemieszczały się w czasie podróży lub podczas snu w nocy.

Wózek 

Wózek to kolejny niezbędny przedmiot, którego każdy rodzic potrzebuje w ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu dziecka. W wózku można zabierać dziecko na spacery lub używać go podczas zakupów w supermarkecie czy centrum handlowym. Dziecko pokocha możliwość oglądania wszystkiego wokół siebie podczas miłego spaceru z mamą lub tatą!

Przewijak

Przewijaki są nie tylko wygodne, ale także ułatwiają zmianę pieluchy w porównaniu z przewijaniem na podłodze lub w łóżku, gdzie nie ma żadnych powierzchni, na których można by położyć brudną pieluchę, nie robiąc przy tym krzywdy dziecku. Narodziny dziecka to jeden z najbardziej ekscytujących okresów w Twoim życiu.

Tags: